Obec Dubová
Váš nákup môžete dokončiť na tomto mieste. Doručenie kuriérom za 2,99 € do 10 dní.
Výprázdniť košík

Nálepky na smetné nádoby

Nálepky na smetné nádoby
Vyriešený

Podnet:

Dobrý deň,

už druhým rokom využívame nálepky na odpadové nádoby. Všimol som si ale, že smetiari vyvážajú aj odpad z neoznačených nádob. Aká je motivácia pre poctivých občanov, aby za nálepky a vývoz platili, keď niektorí využívajú túto službu úplne zdarma? Aká je motivácia pre občanov, ktorí chcú znižovať množstvo odpadu aj z dôvodu šetrenia?

Odpoveď:

Dobrý deň

- každý rok kolegyne absolvujú okruh obcou, kde kontrolujú práve túto skutočnosť. Zamestnanci vývoznej spoločnosti sú poučení. Aj v tomto roku sme mali stretnutie s manažérkou pre Dubovú a žiadali sme opätovné poučenie zamestnancov.  Stalo sa.  Systém nie je dokonalý, ale nástroje na jeho fungovanie využívame.

- v tomto roku je situácia o to zložitejšia, že platby daní boli zo zákona posunuté, termín 90 dní od skončenia mimoriadnej situácie už uplynul, no stále sa výber daní dobieha a najmä PREVZATIE nálepiek občanmi, ktorí zaplatili prevodom na účet nie je dokončený. 

- pre preverenie tohto konkrétneho prípadu Vás poprosím o zaslanie podrobností prípadu do mailu starosta@dubova.sk - následne diskrétne preverím a dám Vám diskrétne vedieť o tomto konkrétnom prípade.