Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Posypový materál

Vyriešený
Prijatý: 30.03.2020
Zodpovedaný: 01.04.2020
Autor: András Forgó
Zodpovedal: Starosta
Posypový materál

Podnet:

Dobrý deň,

v prvom rade by som sa chcel poďakovať za upratanie posypového materiálu z našich ulíc a ciest.
Mám však výhrady voči spôsobu likvidácie:
Spôsob uloženie pozbieraného posypového materiálu asi nebude ten najsprávnejší.
Predpokladám, že budúci rok sa bude musieť ten materiál znovu kupovať čo niečo stojí, mohol sa uložiť do našich krásnych žltých nádob.
Zároveň je to odpad a nepatrí do rigolov a do porastu - prikladám fotku ako je to uložené popri ceste smerom na Fúgeľku.

Chcel by som Vás požiadať o Vaše vyjadrenie.

Ďakujem.


Odpoveď:

po preverení situácie - máte pravdu, že máme pre tento inertný materiál ďalšie využitie. V obci ho vozí zamestnanec na dve poľné cesty (pod cintorínom a pri ihrisku), ktorým sa tým pádom vylepšuje povrch, v prípade Novosadov to má byť "Praška" - cesta od Novosadov k Podhorskej ulici. Stalo sa, že zamestnanec musel vysypať zariadenie (vyhodnotil situáciu vzhľadom na prevoz, pracovný čas a vzdialenosť...) a uložil tento materiál do prírody. Materiál nie je zložením vhodný na ďalšie použitie na posyp (počas roka sa dokáže pri skladovaní spojiť do kusov, s ktorými je problém manipulovať...) jeho použitie na cesty nie je problém, ani jeho uloženie na prícestných pozemkoch za podmienky jeho rozhrnutia na pôde. So zamestnancom som hovoril, nemalo by sa to opakovať. Ďakujem za podnet na zlepšenie služieb pre obyvateľov.