Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Pozvánka na predstavenie: Hrozná + ochutnávka vína

Dátum: 29.11.2022
Autor: Obec Dubová
Pozvánka na predstavenie: Hrozná + ochutnávka vína

Priestory vinárstva Malé divy

Vinohradnícke mestečko v Malých Karpatoch, Svätý Jur má bohatú históriu opradenú mnohými legendami. Inšpiráciou k vytvoreniu bábkovej inscenácie "Hrozná" je kniha "Šúrsky drak a iné zlovesti“ od rodáčky z Jura, spisovateľky Violy Almássyovej.

Téma rodiny a odpustenia sa zrkadlí v príbehu dvoch sestier, ktoré na kare svojho otca odhaľujú tajomstvá Svätého Jura, a tiež ich vinohradníckeho rodu. Príďte s nami zažiť ich cestu k "dorobeniu" toho najlepšieho vína. Táto komorná site-specific inscenácia je vytvorená špeciálne pre priestor vinohradníckych pivničiek, kde jej čaro vyniká ešte viac. Je vhodná pre všetkých, ktorí milujú legendy, tajomstvá, humor a dobré víno. Tentokrát si ju viete vychutnať aj s pohárom vína v historickej Modre, na námestí vo vinárskej pivnici Malé divy.

Upozornenie: Víno a jeho ochutnávka je súčasťou predstavenia, preto ak vezmete svoje ratolesti (od 10r.), ponúkneme im sladučký nealko mušt.

Už teraz sa na Vás tešíme!

 

Projekt finančne podporili: Bratislavský samosprávny kraj, Nadácia ZSE
Partneri projektu: Malé divy s.r.o., Ainova, Kultúrne centrum Modra


Občianske združenie Anima-Act spája profesionálov z divadelného prostredia. Názov je skratkou latinského Anima Activa, spájajúca v sebe dušu, život, vánok s činom a aktivitou. Naše činorodé duše, ktoré stoja za týmto názvom sa sústreďujú na neordinárnu cestu autorského chápania divadla, ktorú pretavujú cez rôzne výtvarné formy.

Anima-Act sa inšpiruje súčasnými témami, ktoré však majú korene hlboko v našom podvedomí, animálnom ja. Tvoríme inscenácie a projekty ako pre dospelých tak aj pre deti. Anima-Act má pre nás ešte jeden význam, tým je animácia. Fokusujeme sa na prácu s materiálom, objektom, hmotou, ktorý plasticky spracovávame v našej tvorbe prostredníctvom oživovania.

Tvorivý tím:
Koncept, scenár, réžia: Mgr.art Lucia Svobodová,
Scenár, dramaturgia, hudba: Mgr.art Mariana Bódyová
Dramaturgia, video, scénografia, svetlo: Ing. Tomasz Schaefer
Hlas otca: Mgr.art Boris Báčik
Preklady do svätojurského nárečia: Viola Almássyová, Beáta Vlasáková
Produkcia: Mgr.art Magdaléna Čisárová
Hrajú: Lucia Svobodová, Mariana Bódyová
Svetlo: Jakub Ťapucha/Tomasz Schaefer

Vstup: 15 €. Súčasťou vstupenky je ochutnávka vín z vinárstva Malé divy.

Vstupenky si môžete zakúpiť online https://tinyurl.com/ysy7ypsv alebo na mieste. Kapacita je obmedzená.

Www.anima-act.com                         FB: Anima – Act IG:anima_actplakat_modra

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.